Пескара изпусна да задълбочи кризата в Сампдория, като мачът между двата отбора от осмия кръг на Серия А завърши 1:1 на „Стадио Адриатико“.

Сампдория излезе напред в резултата в 12-та минута, когато Уго Кампаняро си отбеляза автогол.

Домакините можеха бързо да изравнят резултата. В 14-та минута след удара на Ахмад Бенали топката се спря в гредата.

Пескара успя да изравни резултата в 23-та минута след гол на Уго Кампаняро.

Пескара бе на път да направи пълен обрат в 24-та минута, когато Джанлука Капрари отправи опасен удар, но Емилиано Вивиано спаси.

Сампдория направи сериозен пропуск в 44-та минута, когато Албано Бисари отрази удара на Анте Будмир.

Пескара остана с човек по-малко в 45-та минута, след като Андреа Кода бе изгонен за втори жълт картон.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 50-та минута, но Емилиано Вивиано спаси удара на Капрари от бялата точка.

Сампдория бе близо до това да стигне до победата в добавеното време на срещата, когато след удара на Лукас Торейра топката срещна напречната греда.

Сампдория е петнайсти с 8 точки преди останалите мачове от кръга в Серия А, докато Пескара е седемнайсти със 7 точки.