Затъналият в борбата за оцеляване в Серия А тим на Пескара успя да победи гостуващия Катания с 2:1. Срещата от 18-ия кръг се реши в 5-ата минута на добавеното време, когато Ромуло Тогни донесе трите точки на новака в италианския елит.

Бившият тим на Зденек Земан започна много слабо мача и само многобройните пропуски на противника оставиха резултата непроменен до 23-ата минута. Тогава, изцяло в разрез със статуквото до момента, Пескара откри. Владимир Вайс центрира отляво към границата на наказателното поле, а шведският нападател Мерван Челик стреля без подготовка покрай вратаря Мариано Андухар.

В 36-ата обаче натискът на гостите все пак се увенча с успех и те изравниха. Страхотен пробив на Мариано Иско отляво завърши с пас по тревата към Пабло Бариентос, а аржентинецът умело прати топката в мрежата.

След почивката домакините бяха доминиращият отбор, но трябваше да чакат до 95-ата минута, когато главният съдия им даде пряк свободен удар на около 22 метра от вратата. Тогни се засили и завъртя топката над стената за крайното 2:1.

Така Пескара се отдалечи от опасната зона и вече е 15-и със 17 точки, докато Катания се радва на място в горната половина на таблицата – 8-о място и 25 точки.