Отборът на Палермо направи изненадващо равенство срещу новака в италианския елит Карпи. Въпреки че тимът на Ивайло Чочев предварително бе сочен за фаворит, домакините успяха да стигнат само до 2:2. Българският национал не взе участие в мача, като остана на пейката през всичките 90 минути.

Резултатът на стадион „Ренцо Барбера“ бе открит още 6-ата минута, когато Оскар Хилемарк не сгреши от удобна позиция. След попадението на домакините обаче, гостите от Карпи взеха нещата в свои ръце и успяха да стигнат до пълен обрат на резултата.

Роберто Витело от състава на Палермо си отбеляза нелеп гол, за да доведе нещата до 1:1 в 24-ата минута, а след подновяването на играта през втората част, Марко Бориело показа головия си нюх и вкара за 2:1 в полза на гостите.

Резервата Урош Джурджевич обаче се оказа печелившия коз за наставника на домакините. Сръбският нападател вкара в88-ата минута, за да донесе точката за своя тим.

Същия изненадващ резултат се получи и в двубоя на Наполи срещу Емполи. Домакините от Емполи поведоха рано-рано чрез Рикардо Сапонара в 3-ата минута, но Лоренцо Инсиние изравни само четири минути по-късно. Мануел Пучиарели даде нова преднина на своите в 18-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Алан в 50-ата минута.

При равенство 2:2 завършиха още два двубоя от днешната програма на Серия А – Верона – Торино и Сасуоло – Аталанта. По-късно днес има два мача – Лацио – Удинезе и миланското дерби между Интер и Милан.