Милан загуби абсолютно всякакви шансове да се бори за шампионската титла в италианската Серия А, след като в мач от 35-тия кръг загуби с 1:3 от Палермо.

Сицилианци откриха резултата още в 9-та минута, когато Бово стреля покрай Дида и вкара за 1:0. Само 9 минути по-късно пък Ернандес се възползва от поредната грешка на отбраната на Милан, взе топката и стреля силно и неспасяемо за Дида, с което удвои преднината на Палермо.

Милан върна надеждите си за обрат в началото на второто полувреме. Роналдиньо със страхотен извеждащ пас намери Кларънс Зеедорф на точката на дузпата, откъдето холандецът перфектно намери топката и реализира за 1:2.

В култовата 69-та минута обаче Ливерани намери Миколи на границата на наказателното поле на Милан и оттам нападателят със страхотен шут вкара третия гол за Палермо, с което оформи и крайното 3:1.

В класирането Милан остава трети с 64 точки, на 9 зад лидера Интер. Палермо пък вече е четвърти с 58 и шансове за участие в Шампионската лига.