Палермо се завърна към победите в Серия Б. След като загубиха от Читадела с 0:3 в последния си мач, сега сицилианци се реваншираха с 3:1 като гости на Авелино в мач от 16-ия кръг на първенството.

Българският национал Ивайло Чочев бе титуляр за своя отбор и в 36-ата минута бе с главна заслуга за първия гол в мача. Негово центриране бе отклонено от Салваторе Молина в собствената му врата и така гостите поведоха.

В 42-ата минута обаче те останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Тиаго Ционек.

Това пък наложи тактически промени и жертва на тях се оказа именно Чочев, който на почивката бе заменен от Сжимински.

Решението се оказа добро, тъй като 4 минути след подноввяването на играта Палермо удвои аванса си чрез Еди Гнахоре. Илия Нестороски уби интригата с трети гол в 77-ата минута, а Раул Асенсио само оформи крайното 3:1 в 81-ата.

В класирането Палермо е лидер с 28 точки, на 2 пред Бари, който има мач по-малко. Авелино е на 14-а позиция с 19.