Палермо постигна много важна победа с 1:0 като гост на последния Верона в мач от 19-ия кръг на Серия А. По този начин „розовите“ успяха да прекъснат негативната тенденция, след като записаха две поредни поражения.

Българският национал Ивайло Чочев се появи в игра в 75-а минута на мястото на хърватина Мато Джаяло и успя да помогне на Палермо да удържи трите точки.

Победата за гостите дойде след гол на Франко Васкес в 27-а минута.

Палермо заема 16-о място в 21 точки.

Дженоа записа много важен успех с 2:0 при гостуването си на Аталанта и по този начин увеличи разстоянието от зоната на изпадащите.

„Грифоните“ стигнаха до късен успех с голове на Блерим Джемайли в 79-та минута и Леонардо Паволети в 81-та минута.

Дженоа остава на седемнайсто място с 19 точки, докато Аталанта е единайсти с 24 точки.

Болоня допусна домакинско поражение с 0:1 от Киево, а Емполи спечели с 1:0 като гост на Торино.