Палермо победи Катания с 2:1 като гост в първи мач от 22-я кръг на италианската Серия А. Сицилианското дерби бе много напрегнато и дори прекратено за минути заради изстъпления на феновете на Палермо. Това се случи малко след като гостите откриха резултата в 52-та минута чрез Андреа Карачоло. Феновете на Палермо изразиха толкова бурно радостта си, че се наложи полицията да ги усмирява със сълзотворен газ.

Реферът Стефано Фарина все пак позволи мачът да се доиграе. Веднага след подновяването на играта Фабио Казерта изравни за Катания. Палермо си осигури победата след спорен гол на Давид Ди Микеле (на снимката) в 83-та минута. Фарина обаче зачете попадението, въпреки че топката явно се удари в ръката на Ди Микеле преди да влезе във вратата.

Палермо е на трето място във временното класиране с 42 точки от 22 мача. Рома е втори с 46 точки, а лидерът Интер Милано е недостижим на върха с 57 точки. Новакът Катания е с 30 точки и се бори с Лацио за четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.