Интер победи Сампдория като гост с 2:0. Златан Ибрахимович и Дъглас Майкон се разписаха при победата в последния мач от 21-ия кръг на Серия А.

Ибрахимович се разписа с глава след пас на Майкон в 37-та минута и вкара 10-ия си гол за сезона. В 75-та минута Майкон удвои преднината на Интер.Интер игра 83 минути с човек повече след изгонването Дженаро Делвекио, който удари с глава…Марко Матераци. Гостите играха с черни ленти в памет на Леополд Пирели, който ръководеше главния спонсор на тима и почина в сряда.

Двубоите от събота: Палермо - Лацио - 0:3 и Торино - Удинезе - 2:3

С рекордната си 14-та поредна победа, „нерадзурите” продължават да водят убедително в Серия А с актив от 57 точки. Втори е Рома с 46 т., а в зоната на Шампионската лига в момента са Палермо и Лацио.