Отборът на Милан записа първа победа за сезона в Серия А. След изненадващата загуба от Сампдория в първия кръг, „росонерите“ надделяха като гост на Болоня, а в герой за тях се превърна нападателя Джампаоло Пацини, който реализира хеттрик. Милан се наложи с 3:1, а утешителният гол за домакините бе дело на Диаманти.

Милан поведе, след като получи право да изпълни наказателен уадр в 16-ата минута. Зад бялата точка застана Пацини, който не сгреши. Домакините от Болоня, който също претърпяха поражение в първия кръг – от Киево с 2:0, изравниха три минути преди края. Попадението дойде също от дузпа, а точен бе Диаманти.

През втората част два та тима показаха равностойна игра, но в заключителните минути класата на Милан си каза думата. В 77-ата минута Пацини даде нова преднина на своите, а в две минути преди края оформи своя хеттрик, с което и крайния резултат в срещата.

По-рано днес Торино разби с 3:0 гостуващия Пескара. Останалите мачове от кръга са утре.