Официално: изхвърлиха Бреша при аматьорите
Официално: изхвърлиха Бреша при аматьорите
Бреша не получи лиценз за Серия C и през следващиясезон ще играе в аматьорските лиги на Италия, съобщиха от футболната федерация на страната. По-рано беше съобщено, че собственикът на клуба - Масимо Челино, не е искал да внесе 3 милиона евро в сметката, които са били необходими за изплащане на просрочени заплати на служителите. Отборът ще изпадне в аматьорската лига, след като бъде обявен в несъстоятелност.
 
Сред проблемите на клуба, изброени в прессъобщението на федерацията, са: неплащане на задължения от 1,1 милиона евро към лигата, които са били дължими през януари; неизплащане на заплати на служители, включително играчи, треньори и клубен персонал за март и април 2025 г.; както и редица други финансови и административни недостатъци.
 
Бреша изпадна от Серия Б в края на миналия сезон. Клубът, основан през 1911 г., е прекарал общо 23 сезона в Серия А, за последно през 2019/20.