Новара спечели промоция за елита на италианския футбол за първи път от 55 години. Във финалния плейофен мач-реванш отборът победи с 2:0 у дома състава на Падуа. Головете реализираха аржентинецът Пабло Гонсалес в 16-ата минута и Марко Ригони в 70-ата минута.

Падуа игра с 10 души почти през целия двубой заради червен картон на бразилеца Сесар. От последвалото изпълнение на пряк свободен удар Гонсалес откри резултата.

Първата среща между двата отбора завърши наравно 0:0. Запалянковците на стадион "Силвио Пиола" в Новара ще имат възможност да наблюдават любимия си отбор в Серия А за първи път от 1956 година насам.

В редовния сезон в Серия Б Новара завърши на трето място в крайното класиране, а Падуа бе на пета позиция в подреждането. В италианския футболен елит влизат и спечелилите директна промоция Аталанта и Сиена.