Новакът в Серия “Б” Модена поднесе поредната изненада в първия кръг на турнира за Купата на Италия, след като надигра елитния Сасуоло с 3:2 като домакин.

Така “канарчетата” последваха примера на друг новак в италианската втора дивизия - Бари, който вчера разби съперника си от Серия "А" Верона с 4:1 като гост.

Двубоят започна отлично за Модена, който поведе още в 11-ата минута с гол на Диего Фалчинели. В 30-ата минута Никола Мости удвои преднината на тима.

Доменико Берарди върна надеждите на Сасуоло в добавеното време на първата част, когато се разписа от дузпа. В 52-ата минута обаче Мости покачи резултата на 3:1 с втория си гол в срещата. До нейния край силите на “неровердите” стигнаха само за втори гол, който беше отбелязан от Каан Айхан в 88-ата минута.