Асколи спечели гостуването си на Реджина с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Серия Б. На терена бяха двама българи, след като за победителите като титуляр игра Атанас Илиев, а през втората част за домакините се появи Андрей Гълъбинов.

Асколи поведе с попадение на Абделхамид Сабири още във 2-ата минута, а в 36-ата Реджина изравни чрез Адриан Монталто. Победният гол за гостите бе отбелязан отново от Сабири в началото на второто полувреме, с което донесе и успеха на тима си.

В друг двубой от кръга Монца срзи Козенца с 4:1. Българският национал Валентин Антов не взе участие в мач и остана на резервната пейка.

След изиграните мачове Монца и Асколи заемат 5-ата и 6-ата позиция в класирането с актив от 25 точки. От своя страна Реджина е 10-и с три по-малко.