Наполи спря устрема на Рома и му нанесе първо поражение от 4 мача насам в 27-ия кръг на Серия А. Неаполитанците победиха с 2:1 с две попадения на белгиеца Дрийс Мертенс.

С тези три точки "небесносините" се доближиха на две точки от втората позиция, на която е именно Рома, по този начин "римляните" останаха на 7 точки от лидера Ювентус.

Почетното попадение за Рома реализира Кевин Строотман.

Срещата започна равностойно, но в 26-ата минута Наполи взе превес. Дрийс Мертенс изпревари защитата на Рома, която сякаш не се постара достатъчно. Той остана сам срещу вратаря и го прехвърли за 1:0.

Рома можеше изравни бързо-бързо, но Кевин Строотман пропиля изключителна възможност.

В 39-ата минута Наполи стигна до още един гол, но той не бе зачетен, след като реферът отсъди нарушение в атака.

След почивката, в 50-ата минута, Мертенс записа и второто си попадение в мача. Той получи добър пас от Лоренцо Инсиние и без напрежение се разписа от близко разстояние.

Рома заприлича на себе си в последните минути на срещата и въпреки че Строотман стигна до попадение в 89-ата минута, това не бе достатъчно. Диего Пероти подаде към Строотман, който праит топката между защитниците и се разписа за крайното 2:1.