Отборът на Наполи победи у дома с 2:0 Сасуоло в мач от 8-ия кръг на Серия А. След успеха в Шампионската лига през седмицата срещу Ливърпул (1:0), тимът продължи да ниже успехи и на домашната сцена.

Попаденията реализираха Адам Унас и Лоренцо Инсине.

В края на срещата гостите от Сасуоло останаха и с човек по-малко, след като резултатът вече бе оформен. В 87-ата минута Роджерио фаулира Хосе Кайехон, а след това напусна терена заради директен червен картон.

Наполи откри резултата още в 3-ата минута. Адам Унас майсторски овладя топката, майсторски прехвърли защинтик и стреля точно за 1:0.

В 72-ата минута, след добра атака отляво на Елсейд Хисай напредна, върна към Лоренцо Инсине, който стреля за 2:0.

Наполи заема второто място във временното подреждане с 18 точки. Лидер е Ювентус с 24. Саусоло е на 8-а позиция с 13 пункта, колкото имат Фиорентина и Парма.