Наполи премина през Каляри без никакви проблеми и победи с 5:0 в мача от 16-ия кръг на Серия А.

Така неаполитанците събраха актив от 31 точки и застанаха на 4-ата позиция.

За успеха Дрис Мертенс отбеляза хеттрик, а Марек Хамшик и Пьотър Зиелински добавиха по още едно попадение.

В 34-ата минута Мертенс октри резултата след хубав удар от ръба на наказателното поле. В последната минута на първото полувреме Хамшик покачи до 2:0. Негов съотборник удари греда, но при добавката словакът не сбърка и се разписа.

След подновяването на играта в 51-ата минута Хамшик подаде към Зиелински, който шутира мощно от далечна дистанция. В 69-ата минута атаките продължиха и четвъртото попадение не закъсня. След грешка в защитата, Мертенс успя да залъже и вратаря и вкара второто си попадение в мача.

Едва три минути след това белгиецът оформи и своя хеттрик. Той надбяга защитниците на Каляри и без никакво напрежение отбеляза за крайното 5:0. Каляри е 12-и с 20 точки.