Наполи се поизпоти сериозно срещу Каляри, но все пак спечели с 2:1 в последния мач от 30-я кръг на Серия А. Победата отново върна неаполитанци на трето място във временното класиране, а със своите 59 точки, те още дишат във врата на миланските грандове, които водят в подреждането. Милан е първи с 62 точки, а Интер има 60.

Едисон Кавани се превърна в герой за домакините, като реализира и двете попадения. След интересно първо полувреме, в което Каляри устиска равен резултат Лоренцо Ариаудо извърши нарушение в пеналта в 49-та минута, и реферът посочи бялата точка. Кавани реализира дузпата, за да изведе Наполи напред.

Роберт Акуафреска успя да изравни в 56-та, но само пет минути по-късно отново Кавани реализира, за да направи 2:1. В оставащия около половин час игра на терена бе много интересно, и двата състава се събудиха, създавайки доста положения, но така и не успяха да си вкарат повече попадения.