Ценна победа с 2:0 записа тимът на Наполи срещу Рома в 25-ия кръг на италианския шампионат. „Небесносините” записаха поредни три точки в актива си и се доближиха само на три до лидера Милан. И двете попадения в мача паднаха през втората част и бяха дело на звездата на гостите Кавани. Уругвайският национал се разписа в 50-ата и 83-ата минути на мача.

Резултатът можеше да бъде далеч по-изразителен, ако не бяха редицата пропуски за тима на Валтер Мадзари. Още през в първата част Наполи създаде няколко отлични възможности, но футболистите на гостите не успяха да се възползват. Резултатът бе открит в 50-ата минута от дузпа. Кавани реализира от бялата точка, след като Марек Хамшик бе спечелил наказателния удар. Отново уругваецът, седем минути преди края, реши спора с нов гол, а преди това друго негово попадение бе отменено заради засада.

Със спечелените точки Наполи е втори с актив то 49, докато вълците заемат незавидната седма позиция във временното подреждане на Серия А.