Отборът на Наполи излезе поне временно на второ място в класирането на италианската Серия А, след като в мач от 16-тия кръг бившият отбор на Диего Марадона спечели с класическото 3:0 като домакин на Лече.

В 11-тата минута Франческо Бенуси събори Езекел Лавеси в наказателното поле, което доведе до дузпа, реализиране от Марек Хамшик.

След гола Наполи продължи да име по-добрите шансове и стигна до втори гол в 42-рата минута чрез Мичеле Пациенца, който с удар между краката на Бенуси вкара за 2:0. Пациенца бе влязъл в игра само 6 минути по-рано на получилия контузия Хамшик, а това бе първият му гол в Серия А. Крайното 3:0 оформи Херман Денис с гол в 65-тата минута.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга Наполи е втори с 30 точки, колкото имат и Ювентус, и Милан. Лече пък е на 17-та позиция с 13 точки.