Отборите на Наполи и Сампдория се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия.

Неаполитанците победиха у дома втородивизионния Салернитана с 3:1 и заслужено продължиха напред. Маурицио Пекариси от гостите си отбеляза автогол в 16-ата минута, а бразилецът Пиа удвои в 25-ата. Ветеранът Артуро Ди Наполи намали за тима от Салерно в 51-ата, но секунди по-късно словашкият национал Марек Хамшик фиксира крайното 3:1 за Наполи.

В друга осминафинална среща Сампдория с десет човека победи вкъщи Емполи с 2:1. Емилиано Бонацоли откри за генуезците в 31-ата минута, преди Даниеле Десена да получи втори жълт картон в 35-ата. Форнароли вкара втория гол за домакините секунди преди почивката, а Франческо Лоди отбеляза единствения гол за гостите от Серия Б в 62-ата минута.

По-рано в сряда Удинезе би Реджина след 21 изпълнени дузпи и със само девет играча в края на двубоя. Останалите пет осминафинала ще се играят на три дати през декември и януари.