Словашкият футболист на Наполи Марек Хамшик най-вероятно ще пропусне предстоящото гостуване на Лацио от 14-я кръг на Серия А.

Полузащитникът пропусна гостуването на Борусия Дортмунд от Шампионската лига.

Плеймейкърът се контузи при загубата с 0:1 от Парма. Словашкият национал започна мача на пейката, като треньорът Рафаел Бенитес избра да му даде почивка преди важното гостуване, но в крайна сметка прибегна до услугите му в търсенето на победата. Халфът обаче остана на терена по-малко от 10-ина минути, след като очевидно започна да изпитва болки в долната част на левия си крак.

Първоначално се предполагаше, че става дума за проблем в прасеца, но направените прегледи са показали, че Хамшик е получил натъртване на в областта на стъпалото.

През следващите няколко дни лекарският щаб ще продължи да оценява състоянието на 26-годишния играч.

Хамшик разкри, че все още не е ясно колко тежка е травмата му и колко време ще отсъства от футболните терени.

„Налага се да почивам няколко дни. Ще трябва да премина медицински прегледи, а след това ще стане ясно колко време ще бъда извън игра”, коментира Хамшик.

„Надявам се по-бързо да успея да се завърна и да помогна на Наполи”, добави словашкият футболист.