Нападателят на Милан Марио Балотели може да отнесе сериозно наказание за неприличен жест, предава La Gazzetta dello Sport.

Италианският национал отпразнувал гола си срещу Каляри в 87-та минута на срещата от 21-я кръг по обиден за феновете начин. Заради постъпката си играчът получи жълт картон още на терена.

Нападателят на Милан реши да отговори на атаките на привържениците, като се хвана за гениталиите си, в опит да накара агитката да замълчи.

Съдбата на футболиста ще бъде решена от Дисциплинарната комисия към Серия А. По-рано дори селекционерът на националния отбор на Италия Чезаре Прандели предупреди скандалния играч, че може да бъде изключен от състава за Мондиал 2014 заради необмислените си постъпки.

„Росонерите“ победиха Каляри като гости с 2:1, но успехът дойде изключително драматично – с голове в 87-а и 89-а минути.