Треньорът на Рома Лучано Спалети беше наказан, след като се спречка с четвъртия рефер, а впоследствие се изказа срещу съдийството в неделния мач с Интер в Милано, завършил при равенство 3:3.

Спалети бе недоволен от дузпата, свирена за домакините при резултат 3:1 за неговия тим, когато Марио Балотели се строполи в наказателното поле, опитвайки се да мине между двата играчи на вълците.

Наставникът на джиалоросите е наказан да не седи на пейката за един мач, като мотивът на италианската федерация е „провокация и обидно държание” спрямо четвъртия съдия и съперниците.

Феновете на Рома също бяха санкционирани след мача с Интер, заради расистки обиди към нападателя на нерадзурите Марио Балотели през второто полувреме.