Пауло Дибала ще остане в Рома, въпреки спекулациите, които го свързват с евентуално завръщане в Аржентина. През последните дни в медийното пространство се появиха информации, че нападателят обмисля трансфер в Бока Хуниорс, където се очаква да премине един от съотборниците му от националния отбор и при „вълците“ Леандро Паредес.

Журналистът Симоне Валдарки от изданието Il Romanista обаче категорично отрече тези твърдения, подчертавайки, че подобен сценарий не стои на дневен ред.

Напротив – очаква се Дибала да се завърне на базата в Тригория в рамките на следващите дни. Там той ще се срещне със спортния директор на клуба Фредерик Масара, като целта на разговорите е да се обсъди евентуалното удължаване на договора му с Рома до 2027-а година, след като настоящия му такъв изтича през другото лято.