Верона победи Специя с 3:1 и така запази елитния си статут. Двата тима изиграха допълнителен мач, тъй като бяха с равни точки следователно на 17-а и 18-а позиция в класирането. Срещата бе на неутрален стадион - "Стадио Мапеи – Чита дел Трикольоре".

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Всички четири попадения паднаха в първото полувреме, като символичните гости от Верона поведоха чрез гол на Давиде Фараони в петата минута.

Десет минути след това Специя отговори с гол на Итън Ампаду.

Сирил Нгонге успя да се разпише на два пъти във вратата на Бартикинех Дронговски и така даде преднина на Верона от 3:1.

Въпреки че нямаше попадения през втората част, тя все пак бе изключително интересна. В 68-ата минута авторът на първия гол за Верона Давиде Фараоне игра с ръка, за да предотврати влизането на топката в мрежата и бе изгонен, а реферът отсъди и дузпа, която обаче Мбала Нзола пропусна.

През следващия сезон Специя ще играе в Серия Б, докато Верона се спаси с победата.