Ювентус победи с минималното 1:0 Фиорентина в двубой от 11-ия кръг на Серия А. До последно бе под въпрос дали срещата ще се играе заради обилните валежи в област Тоскана. В крайна сметка мач имаше и той предложи доста качествен футбол и куп положения.

„Ла Виола“ може да съжалява, че излиза без точка от мача с Юве, защото след гола на Фабио Мирети в 10-ата минута създаде доста шансове. В някои ситуации играчите на „виолетовите“ не бяха достатъчно точни, а в други Войчех Шчесни се намесваше с вещина, запазвайки вратата си без гол.

С победата Юве доближи на само две точки временния лидер Интер. „Бианконерите“ са с 26 точки срещу 28 за „нерадзурите“. Фио остава осми със 17 пункта, колкото има и Рома след драматичния си обрат над Лече.

Успехът е четвърти пореден за „Старата госпожа“. Друг любопитен факт е, че четири от последните пет победи на торинци са с резултат 1:0.

Gulliver/GettyImages
52 снимки

Точно 10 минути бяха нужни, за да бъде открит резултатът. Костич се възползва от грешка на Паризи на фланга и го излъга на скорост, след което насочи към малкото наказателно поле. Там Фабио Мирети изпревари Лукас Мартинес и отбеляза за 0:1 с дебютния си гол за "Старата дама".

Минути по-късно флорентинци можеха да отговорят бързо, но Белтран бе блокиран с тяло от Даниеле Ругани. Последва натиск на Фио, който доведе до нова опасност пред вратата на Юве. В 29-ата минута Нико Гонсалес стреля от въздуха в долния десен ъгъл и на Шчесни му се наложи да показва рефлекса си.

Сетне Кристиан Куаме си освободи място за изстрел и шутира, като с щастлив за него и "виолетовите" рикошет топката можеше да попадне във вратата на гостите.

Точно преди почивката Шчесни отчете още едно добро спасяване, дошло след тежък изстрел на капитана на домакините Кристиано Бираги. Левият краен бранител имаше още един шанс да изравни в добавеното време на първата част, когато сантиметри го разделиха от гол.

Втората част почна с устрем на "Ла Виола", но първият точен удар бе за гостите. Киеза стреля мощно, ала точно в центъра на вратата, където бе Терачано. Фиорентина продължи да натиска и с пропуск се отчете Роландо Мандрагора почти веднага след удара на Киеза.

Влезлият от пейката Джакомо Бонавентура и прегрешилият за гола Фабиано Паризи също опитаха късмета си и не сполучиха в търсенето на изравнителен гол. Куаме тества реакциите на Шчесни с далечен шут, но полякът внимаваше.

Десетина минути преди края само блестяща намеса на Даниеле Ругани спаси от гол Юве. Зад италианеца дебнеше Мбала Нзола, готов да стреля във вратата от 3-4 метра.

FT / Фиорентина - Ювентус 0:1

0:1 Фабио Мирети 10`

Фиорентина: Пиетро Терачано, Фабиано Паризи, Лука Раниери, Лукас Мартинес, Кристиано Бираги, Артур Мело, Роландо Мандрагора, Нико Гонсалес, Антонин Барак, Кристиан Куаме, Лукас Белтран

Треньор: Винченцо Италиано

Ювентус: Войчех Шчесни, Федерико Гати, Бремер, Даниеле Ругани, Уестън Маккени, Фабио Мирети, Мануел Локатели, Адриен Рабио, Филип Костич, Федерико Киеза, Мойс Кийн

Треньор: Масимилиано Алегри