Рома спечели с 3:0 поредното „Дерби дела Капитале“ срещу Лацио. Успехът за „джалоросите“ бе повече от изразителен, освен като резултат, така и като представяне.

Тами Ейбрахам откри още в 57-ата секунда, като това е най-бързият гол в дербито за Вечния град. 21 минути по-късно отново англичанинът бе точен, засичайки центриране на Карсдорп отдясно. В 40-ата минута капитанът на „вълците“ Лоренцо Пелегрини отбеляза феноменален гол от пряк свободен удар в горния ляв ъгъл, подпечатвайки победата на своите, които две минути след третия гол удариха и греда чрез Мхитарян.

С успеха Жозе Моуриньо и компания изпреварват градския си опонент и заемат петата позиция с 51 точки. „Бианкочелестите“ са шести с две по-малко, но ако Аталанта победи Болоня като гост, „орлите“ ще отидат на седма позиция.

Gulliver/GettyImages
69 снимки

Рома Лацио статистика

източник: Sofascore.com

В 57-ата секунда Лоренцо Пелегрини изпълни ъглов удар, който се отклони в напречната греда на Стракоша  и подведе албанеца. От ситуацията се възползва Ейбрахам, който с бедрото си от около метър откри.

В 11-ата минута Ейбрахам напредна и подаде добре към Пелегрини, чийто удар с левия крак бе отразен от Стракоша.

11 минути след положението на Пелегрини пък, Ейбрахам се озова за втори път на страхотна позиция и от броени метри засече центриране на Касдорп, за да направи резултата 2:0.

В средата на частта Мхитарян изведе Залевски на стрелкова позиция, но Стракоша показа страхотен рефлекс и изби удара на младия поляк. Осем минути преди края на полувремено Луис Алберто стреля от дъгата, но Патрисио внимаваше.

Пет минути преди края на първата част капитанът на "вълците" Лоренцо Пелегрини отбеляза феноменален гол от пряк свободен удар, попаднал точно в горния ляв ъгъл на вратата на Лацио. По този начин атакуващият халф качи преднината на тима си на цели три гола.

Само две минути след третото попадение Мхитарян можеше да направи резултата още по-кошмарен за лациалите, но Стракоша отрази удара му в гредата. 60 секунди по-късно Имобиле напредна опасно и стреля, но бе блокиран от Крис Смолинг в последkrя момент.

В началото на втората част Имобиле излъга двама противници и опита изстрел от 13-14 метра, но отново противников бранител го блокира в най-ключовия момент. Около 20 минути след началото на второто полувреме Ейбрахам бе изведен сам срещу Стракоша. Англичанинът обаче не уцели вратата от чиста позиция, пропускайки да остави името си в историята с хеттрик в дербито на Рим.

Около четвърт час преди края Имобиле опита с глава да намери мрежата зад Патрисио, но португалецът показа многf добро пласиране и улови топката.

FT / Рома - Лацио 3:0

1:0 Тами Ейбрахам 1`

2:0 Тами Ейбрахам 22`

3:0 Лоренцо Пелегрини 40`(ф)

РОМА: Руи Патрисио, Джанлука Манчини(жк), Крис Смолинг, Роджер Ибаниес,  Рик Карсдорп(жк), Хенрих Мхитарян, Брайън Кристанте, Серджо Оливейра(жк)(81`- Жордан Верету), Никола Залевски(жк)(74` - Матиас Виня), Лоренцо Пелегрини(87` - Eдоардо Бове), Тами Ейбрахам

Старши треньор: Жозе Моуриньо

ЛАЦИО: Томас Стракоша, Адам Марушич(52` - Мануел Ладзари), Франческо Ачерби, Луис Фелипе, Елсейд Хисай, Луис Алберто, Лукас Лейва(жк)(65` - Данило Каталди), Сергей Милинкович-Савич, Педро(жк), Чиро Имобиле, Фелипе Андерсон(65` - Лука Ромеро)

Старши треньор: Маурицио Сари