Рома спечели с 1:0 в гостуването на Салернитана на старта на сезона в Серия А. Дебют за "вълците" направи Пауло Дибала, който започна като титуляр, но не успя да се разпише. Скъпоценния гол вкара Браян Кристанте в 33-ата минута.

Тимът на Жозе Моуриньо не остави съмнение в превъзходството си въпреки минималната победа. Римляните можеха да поведат още в 10-ата минута, когато най-добрият на терена Николо Дзаниоло отправи страхотен удар към левия ъгъл, но Луиджи Сепе показа майстроство и изби в ъглов удар. Вратарят на домакините обаче бе безпомощен в 33-ата минута след коварен шут по земя на Браян Кристанте.

Златен шанс да дебютира с гол за Рома пропусна Пауло Дибала в 65-ата минута. Той засече центриране в наказателното поле, но топката мина встрани от дясната греда. Три минути преди края попадение на Жоржиньо Вайналдум, който влезе от пейката, бе отменено поради засада.