Рома взе хубав успех с 3:1 над Сасуоло на "Стадио Олимпико" в среща от от 18-ия кръг на Серия "А". Така тимът на Еузебио Ди Франческо се нареди до Милан (6-ти, 28 т.), и в момента е 7-ми с 27 точки.

По един гол за римляните вкараха Диего Пероти (8') от дузпа, Патрик Шик (23') и Николо Заниоло (59'). В края на срещата съперникът реализира чрез Кума ел Бабакар (90'), който оформи крайния резултат.

В 8-та минута Рома получи дузпа за нарушение на Ферари срещу Шик. Зад топката застана Диего Пероти, който даде аванс на римляните в 8-ата минута. В 23-та минута Шик вкара за втори път във вратата на съперника, след като се откъсна от защитата и останал сам срещу Консили - технично го преодоля.

Втората част едно от откритията на сезона - Николо Заниоло реализира първото си попадения в Серия А. Дошлият от Интер под наем проби отдясно. Той финира бранител, поваляйки на земята както него, така и стража земята, след което копна над двамата. В края Кума ел Бабакар оформи крайното 1:3.