В изключително интригуващ мач Рома победи Ювентус в двубой от 36-ия кръг на Серия А с 3:1. За "вълците" точни бяха Де Роси, Ел Шаарави и Наинголан. За Юве точен беше Лемина.

Още в 7-ата минута Асамоа нацели гредата, след като бранителите на Рома не успяха да изнесат топката напред.

Юве откри резултата в 21-ата минута на двубоя, когато Игуаин подаде точен пас към Лемина, който не разписа от близко разстояние. Две минути по-късно Игуаин пропусна да вкара втори гол.

Рома се върна бързо в мача, след като Манолас стреля силно, Буфон изби кълбото, но Де Роси от близо прати топката в мрежата за 1:1.

До почивката Салах имаше възможност да даде преднина на Рома, но Буфон беше на мястото си.

През втората част Ел Шаарави изведе Рома напред с доста интересен гол, който не остави шансове на Буфон, а попадението падна в 56-ата минута.

Девет минути по-късно Салах разсече отбраната на Юве с ювелирен пас и намери Наинголан, който се разписа за 3:1.

Ювентус опита да се върне в мача, но не успя да го стори и загуби двубоя. Това беше петото поражение за "старата госпожа" в първенството, но въпреки поражението разликата между двата тима е 4 точки в полза на клуба от Торино. Юве е с 85 точки, Рома е с 81.