Алваро Мората беше очевидно раздразнен по време на снощния мач с Дженоа, като получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, а след това спори и със своя наставник Макс Алегри, тъй като беше сменен едва минута след официалното си предупреждение. Разговорът на висок тон се случи около четвърт час преди края на мача на "Алианц Стейдиъм" в Торино, при резултат 1:0 в полза на „бианконерите“, след гола на Куадрадо от ъглов удар.

След нарушението срещу Давиде Бираши и последвалите реплики към главния съдия Даниеле Кифи, испанският нападател бе заменен от Мойс Кийн.

На излизане от терена, Алегри побутна бившия играч на Челси по рамото и извика: „Ти им подари свободен удар!“

Мората отвърна и се аргументира, като отправи доста гневни думи на тъчлинията към своя наставник пред очите на всички.