Наполи спечели трудно с 1:0 у дома срещу непретенциозния СПАЛ и се приближи на 5 точки до лидера Ювентус.

Неаполитанците измъкнаха пестелива победа, като единствено отлична намеса на младия вратар Алекс Мерет в добавеното време спаси домакините от изравняване.

Раул Албиол донесе трите точки за Наполи с гол в самия край на първото полувреме. Испанецът се разписа с глава след центриране на Дрис Мертенс от корнер. В самия край Мохамед Фарес можеше да изравни за гостите, но вратарят Мерет спаси удара му с глава пред голлинията. Наполи остава втори на 5 точки от водача Ювентус, който тази вечер приема Рома в дербито на кръга.

Сампдория запази шестата позиция с 26 точки след победа с 4:2 при гостуването на Емполи.  Гастон Рамирес вкара за Дория преди почивката, а през втората част се разписа Фабио Куалярела и на два пъти Джанлука Капрари. За Емполи вкараха Мануел Паскал от дузпа и любимецът на местните фенове Франческо Капуто.