Завърналият се в елита на Италия Дженоа поднесе изненадата на втория кръг и победи Лацио с 1:0 в на „Олимпико“. Единственото попадение в италианската столица отбеляза Матео Ретеги, който „грифоните“ привлякоха от Арженитна през лятото.

След първите два изиграни кръга на Ботуша „бианкочелестите“ са един от тимовете без точка. Другите са Емполи, Удинезе и Сасуоло, като „фриуланите“ имат само 1 изигран мач.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Дженоа нанесе своя кинжален удар след четвърт час игра - Матео Ретеги стигна до отбита топка в малкия пеналт и стреля с глава, пращайки кълбото в средата на вратата. Първоначално имаше съмнения за засада, но преглед с ВАР останаха само опасенията на генуезците за такава.

16 минути по-късно VAR трябваше да се намесва отново, когато Раду Драгушин се строполи в наказателното поле на римляните, но на повторението се видя, че нарушение не е имало и играта продължи без дузпа.

След почивката „орлите“ наложиха натиск, ала с пропуски се отчетоха Матиа Дзакани, Мануел Ладзари и Чиро Имобиле.

Йосеп Мартинес направи няколко впечатляващи спасявания и по този начин съхрани точките за тима от града с морския фар.