Милан допусна втора поредна грешна стъпка в битката за титлата в Серия А. „Росонерите” завършиха наравно 1:1 у дома срещу Удинезе. Срещата беше от 27-ия кръг на Калчото. Рафаел Леао изведе домакините напред в резултата в 29-ата минута, а в 66-ата минута Дестъни Удоджи изравни.

Равенството беше второ поред за Милан, който продължава да бъде лидер във временното класиране с 57 точки. „Зебрите” са 14-и с 26 точки.

Двата тима изиграха интересен двубой, като „росонерите” бяха по-добри през второто полувреме, а през втората част гостите изравниха играта.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

В 3-ата минута Бето отправи удар с глава, който Менян спаси. Малко след това Деулофеу нахлу в наказателното поле и отправи неточен удар. В 27-ата минута Браим Диас се пребори за топката пред наказателното поле и подаде към Калабрия отдясно. Защитникът отправи удар, който мина покрай вратата.

Две минути по-късно "Росонерите" поведоха. Калабрия намери Тонали отдясно, който центрира в наказателното поле. Там Рафаел Леао се пребори с Бекао, овладя топката и с удар по диагонала матира Силвестри за 1:0.

В 41-ата минута Бето надскочи Томори след меко центриране на Арслан и отправи коварен удар с глава, който Менян успя да улови.

Втората част започна равностойно. В 57-ата минута защитата на "росонерите" не успя да се справи след центриране от пряк свободен удар. Топката стигна до Арслан, който отправи техничен удар по земя, който мина опасно покрай вратата.

В 66-ата минута "зебрите" изравниха. Деулофеу отправи силен удар от дузпата, който беше избит от защитник. Топката се озова в Перейра, като аржентинецът опита задна ножица, коет осе превърна в подаване за Удоджи, който чукна кълбото във вратата.

Малко след това Перейра отправи силен удар, който Менян спаси. В 85-ата минута Романьоли отправи удар с глава след центриране от корнер, но не затрудни Силвестри. В продължението на мача Деулофеу проби през центъра и отправи удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Милан успя да избие.

Милан - Удинезе 1:1

1:0 Рафаел Леао (29)

1:1 Дестъни Удоджи (66)

Милан: 16. Менян, 2. Калабрия, 13. Романьоли, 23. Томори, 19. Ернандес, 10. Диас (85 - 27. Малдини), 79. Кесие, 8. Тонали, 30. Месиас (65 - 57. Салемакерс), 17. Леао, 9. Жиру (65 - 12. Ребич)

Треньор: Стефано Пиоли

Удинезе: 1. Силвестри, 50. Бекао, 5. Арслан (90 - 8. Яяло), 9. Бето (65 - 7. Съксес), 10. Деулофеу, 6. Макенго (57 - 37. Перейра), 22. Мари, 2. Перес, 16. Молина, 4. Зеегелар (57 - 13. Удоджи), 11. Уолъс

Треньор: Габриеле Чиофи