Очевидно дебютът на Раджа Наинголан бе ключът, който да вкара Интер в победния коловоз. В първия мач на белгиеца след летния му трансфер от Рома „нерадзурите” най-сетне взеха първа победа за сезона. В 3-ия кръг на Серия А грандът от Милано се наложи с 3:0 като гост на Болоня.

Раджа Наинголан бе човекът, който откри резултата в началото на второто полувреме, а след това дойдоха и попаденията на Антонио Кандрева и Иван Перишич. Резултатът определено ще позволи на тифозите и клуба да си отдъхнат по време на паузата за националните отбори, която стартира от понеделник.

Първото полувреме не предложи много интересни ситуации, тъй като домакините от Болоня се държаха доста прилично. В 9-ата минута Филип Хеландер можеше да открие за „хрътките”, ако изстрелът му не бе спасен вещо от Самир Ханданович. Единственият чист шанс за гостите преди почивката дойде в добавеното време, когато Наинголан посрещна с безмилостен шут една изчистена от защитата топката. Домакинските фенове си отдъхнаха, когато кълбото прелетя над гредата.

Болоня - Интер 0:3

източник: Gulliver/Getty Images

Очевидно разборът на Лучано Спалети между полувремената е бил много точен, защото Интер излезе като съвсем различен тим. В 54-ата минута новото попълнение Балде Кейта Диао беше изключително близо до дебютния си гол. Сенегалецът получи чудесна топка от Роберто Галярдини, а после се хвана за главата, когато видя как шутът му преминава на косъм покрай левия стълб.

Все пак логичното се случи в 67-ата минута. Тогава Матео Политано асистира, а Наинголан се оказа непокрит на 10-11 метра от вратата. Белгиецът изобщо не губи време в обработване на топката, а умело я ритна по диагонал покрай приближаващия страж – 1:0.

Голът принуди домакините да променят значително игровия си план. Болоня не бе далеч от изравняването в 74-ата, когато Федерико Сантандер се извиси и засече с глава центриране от фланга. Изстрелът му премина опасно близо до десния стълб.

Интер доуби интригата при първия си сгоден шанс за контраатака. Марсело Брозович пресече с глава подаване в половината на съперника, а Матиас Весино моментално продължи с пас наляво за Иван Перишич. Хърватинът директно центрира по тревата, а в това време Антонио Кандрева бе нахлул в пеналта и с хубав шут направи 2:0.

Три минути по-късно всичко приключи окончателно. Интер изпълни тъч отдясно, а Весино устоя на притисналия го в пеналта бранител. Уругваецът се извъртя и копна топката елегантно наляво, прехвърляйки крайния бранител и намирайки по перфектен начин Перишич. Хърватинът също се подигра с Федерико Матиело, а след това с шут под гредата опъна мрежата – 3:0.

С 4 точки от трите си мача Интер заема 5-ото място във временното класиране. Болоня има само 1 на сметката си и все още няма отбелязан гол (голова разлика 0:4). В следващия кръг „нерадзурите” посрещат новака Парма, а Болоня ще гостува срещу Дженоа.