Ювентус спечели гостуването си на Рома на "Олимпико" след фамозен обрат в екшън, изпълнен с голове, картони, положения и спорни ситуации. Ейбрахам откри в 11-ата минута, а Дибала изравни седем по-късно. В началото на втората част Мхитарян изведе "джалоросите" отново напред, а капитанът Пелегрини покачи с фамозно изпълнение от фал в 53-ата.

После обаче на ход бе грандът от Торино, първо след хубаво центриране на Мората, Локатели с глава намали за 3:2, а три минути по-късно Кулушевски изравни след невероятна суматоха и попадение, зачетено след видеопреразглеждане. След още три минути - само седем след попадението на Локатели, обратът бе пълен. Левият бек Де Шильо направи 3:4 след удар в близкия ъгъл на Патрисио. Минути по-късно Рома получи своя шанс, след като Де Лихт бе изгонен за игра с ръка в наказателното поле. Отсъдената от Давиде Маса дузпа, бе пропусната от капитанът на "вълците" Лоренцо Пелегрини. Минутите до края не стигнаха на момчетата на Жозе Моуриньо и те допуснаха втора поредна загуба в дерби среща за 2022-а година.

Gulliver/GettyImages
56 снимки

Римляните започнаха много агресивно мача, като първо изстрел на Лоренцо Пелегрини бе избит в ъглов удар, а от последвалото изпълнение Тами Ейбрахам стреля опасно с глава, но Шчесни бе на мястото си. Юве отвърна с опасен удар от дистанция на Киеза, който мина над напречната греда.

След 11 минути игра Тами Ейбрахам при втория си опит с глава разпечата вратата на Юве. Жордан Верету центрира от корнер, а английският нападател бе безпощаден при удара си.

180 секунди по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Де Лихт, след удар на Пелегрини, но съдията показа, че първо топката е рикоширала в крака на защитника.

Седем минути след попадението на "джалоросите", Пауло Дибала с прекрасен фалцов удар от дъгата на наказателното поле изравни резултата.

В средата на полувремето Там Ейбрахам получи проблем в областта на левия адуктор, но продължи. Минути след това звездата на торинци Федерико Киеза също получи контузия, но нямаше късмета на англичанина и се наложи да бъде заменен от Деян Кулушевски.

В края на полувремето Де Шильо центрира страхотно отляво, а Кулушевски надскочи своя персонален пазач Виня, но ударът му с глава не намери очертанията на пазената от Патрисио врата. Римският тим отговори с опасна контра, при която Пелегрини нахлу в наказателното поле и стреля, но улучи играч в черно и бяло. Добавеното време на първата част бе наситено с емоции - първо Куадрадо си изкара ненужен жълт картон, заради който ще да изпусне мача за Суперкупата на страната срещу Интер, а минута по-късно Тами Ейбрахам от 2 метра не уцели вратата с левия си крак, изпускайки 100%-ова възможност да изведе отново Рома напред.

Началото на второто полувреме бе вихрено за тима на домакините - след само три минути игра Хенрих Мхитарян се разписа с далечен удар във вратата на гостите, не и без сериозната помощ на рикошет.

Пет минути по-късно капитанът на "вълците" Лоренцо Пелегрини реализира страхотен гол от пряк свободен удар за да направи резултата 3:1.

В 69-ата минута Алваро Мората отправи страхотно центриране с левия крак към непокрития Локатели, който с глава прати топката в мрежата зад Руй Патрисио.

Две минути след втория гол на Юве, след невероятно разбъркване в наказателното поле на Рома и два поредни изстрела на Мората и Кулушевски, шведът прати топката за трети път във вратата на столичния тим - 3:3 на "Олимпико". Видео преразглеждането потвърди, че няма засада и голът бе признат.

След още три минути еуфорията в редиците на Юве бе пълна - Матиа Де Шильо реализира с удар в близкия ъгъл на Патрисио и завърши феноменалния обрата на "старата госпожа".

​Десет минути преди края на срещата Матайс де Лихт спря топката с ръка в наказателното си поле, а главният съдия Давиде Маса бе привикан на ВАР. Италианският арбитър показа втори жълт и съответно червен картон на нидерландеца. Капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини обаче не успя да преодолее Войчех Шчесни от 11-метровия наказателен удар, а добавката на атакуващия халф не намери вратата.

В третата минута на добавеното време резервата Перес стреля опасно, но се получи рикошет, при който топката излезе в корнер. Минута по-късно Ейбрахам се откъсна и бе съборен от Шчесни, но Давиде Маса бе непреклонен - няма дузпа за "вълците".

Рома - Ювентус 3:4

1:0 Тами Ейбрахам 11`

1:1 Пауло Дибала 18`

2:1 Хенрих Мхитарян 48`

3:1 Лоренцо Пелегрини (ф) 53`

3:2 Мануел Локатели 69`

3:3 Деян Кулушевски 74`

3:4 Матиа Де Шильо 77`

Рома(4-2-3-1): Руи Патрисио - Ейнсли МЕйтланд-Найлс, Крис Смолинг, Роджер Ибаниес(ж.к.), Матиас Виня - Браян Кристанте(ж.к.), Жордан Верету(ж.к.)(78`- Карлес Перес) - Хенрих Мхитарян, Лоренцо Пелегрини(87`- Борха Майорал), Феликс Афеня-Гиан() - Тами Ейбрахам

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Ювентус(4-3-3): Войчех Шчесни - Хуан Куадрадо(ж.к.), Матайс де Лихт(ч.к), Даниеле Ругани, Матиа де Шильо -  Родриго Бентанкур(64`- Артур), Мануел Локатели(ж.к.), Уестън МакКени - Пауло Дибала(82`- Джорджо Киелини), Мойс Кийн(64`- Алваро Мората), Федерико Киеза(32`- Деян Кулушевски)