Отборът на Интер се наложи с разгромното 6:2 над Кротоне в мач от 15-ия кръг на италианската Серия А.

Головата фиеста стартира още в 12-ата минута, когато Николо Дзанелато откри резултата за гостите. "Нерадзурите" обаче отвърнаха светкавично и след добро подаване на Ромелу Лукаку Лаутаро Мартинес възстанови равенството.

Getty Images
24 снимки

След половин час игра Лука Мароне имаше нещастието да си отбележи автогол, с което Интер поведе в резултата. Секунди по-късно обаче Аркадиуш Реца се строполи в наказателното поле и спечели дузпа за своя тим. Точен от бялата точка бе Владимир Големич, който върна паритета. Така първата част приключи при резултат 2:2.

Интер обаче запази шоуто за втората част. В 57-ата минута отново Мартинес изведе тима си напред в резултата.

Седем минути по-късно Лукаку покачи за 4:2 след страхотна индивидуална проява, а в 78-ата минута Мартинес оформи своя хеттрик.

Три минути преди края на редовното време Ашраф Хакими също се разписа и подпечата победата за своя тим.

С осмата си поредна победа Интер се изкачи на първата позиция в класирането с 36 точки. Кротоне, от своя страна, остава на незавидното предпоследно място с едва 9 пункта.