Българският национал Валентин Антов направи силно включване от резервната скамейка за своя Монца при победата с 3:2 над Фрозиноне в двубой от първия кръг на турнира за Купата на Италия.

Българинът направи няколко важни намеси в отбрана, които запазиха аванса на неговия тим и продължаването напред. Той взе участие и при атаката, довела до победния гол за новака в Серия А. Следващият съперник на Монца е Удинезе.

Двубоят започна отлично за тима на Силвио Берлускони, като полувремето завърши с аванс от два гола от дузпи на Матия Валоти (25) и Джанлука Капрари (43).

След почивката обаче настъпи обрат и Фрозиноне изравни с голове на Хамза Хауди (52) и Бендамин Ласине Коне (56). В самия край на мача Кристиан Гюткяер донесе победното попадение за Монца.

В друг мач от турнира Парма отстрани Салернитана като гост с 2:0. Дриса Камара (59) и Валентин Михайла (74) отбелязаха попаденията. Следващият съперник на Парма е Бари, елиминирал Верона.