Наполи обърна Милан в дерби от втория кръг на Серия А и спечели с 3:2. Двубоят започна повече от добре за гостите от Милано и Бонавентура с ножичен удар не остави шансове на вратаря Оспина в 14-ата минута на срещата.

След неочаквания гол, домакините тръгнаха да обръщат резултата, но голове не паднаха. В 38-ата минута на двубоя Кайехон стреля извън наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата.

Милан съумя да удвои преднината си в 48-ата минута, след като Калабрия се възползва от пас на Сусо и направи 2:0.

Но, това не беше всичко в тази среща. Само пет минути след втория гол за Милан, Наполи се върна в играта с попадение на Зелински, който се разписа от границата на наказателното поле.

В 67-ата минута Зелински реализира втория си гол в мача и възстанови равенството. Наполи направи пълен обрат в мача с трети гол, след като Мертенс се разписа и донесе 3-те точки в актива на тима от Неапол.

В последните минути Донарума спаси четвърти гол във вратата си, след като се справи с удар на Инсиние.

Наполи вече има 6 точки от два мача и е на второто място след лидера Ювентус, като двата тима са разделени от голова разлика.