Наполи се върна към победите в Серия А, след като спечели с 2:1 срещу Каляри в мач от 16-ия кръг на италианския шампионат. Преди това отборът записа две поредни загуби - от Интер и Ювенутс.

Головете за домакините вкараха звездите на тима Виктор Осимен (69) и Хвича Кварацхелия (75), а за гостите от Сардиния се разписа  Леонардо Паволети (72). Неаполитанците са четвърти в класирането на 11 точки от лидера Интер, който гостува на Лацио в неделя. Каляри е 16-и с 13 точки.

Наполи поведе в 69-ата минута, когато Марио Руи центрира в наказателното поле към Виктор Осимен, чийто шут се отказа неспасяем за Симоне Суфет. Гостите обаче много бързо изравниха. В 72-ата минута Зито Лувумбо центрира към Леонардо Паволети, който с лекота направи 1:1. Две минути по-късно Осимен демонстрира висша техника - овладя на гърди и пожонглира преди да  подаде към Хвича Кварацхелия, който се разписа за 2:1.

В последната минута на редовното време Томазо Ауджело стреля на сантиметри над напречната греда на вратата на Наполи.