Вторият в класирането Наполи победи като гост предпоследния Фрозиноне с 2:0 в среща от 34-ия кръг на футболното първенство на Италия. Резултатът откри в 19-ата минута Дрис Мертенс от пряк свободен удар.
Така 31-годишният белгийски нападател реализира 81-ия си гол с екипа на Наполи в Серия А и така изравни постижението на аржентинската легенда Диего Марадона.

Двамата заемат третото място в списъка на голмайсторите на тима за всички времена. Повече голове за Наполи имат само Антонио Вояк (102 гола) и Марек Хамшик (100). В 49-ата минута Аркадиуш Милик асистира на Амин Юнес за втория гол в мача.

След победата Наполи събра актив от 70 точки на второто място в класирането, докато Фрозиноне почти сигурно ще изпадне от елита, тъй като е на предпоследната 19-ата позиция с 23 точки четири кръга преди края на сезона./БТА