Лидерът в Серия А Наполи продължава впечатляващото си представяне от началото на сезона във всички турнири. Този път партенопеите сразиха с 3:1 изключително коравия тим на Торино на стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол. В герой за тима на Лучано Спалети се превърна дефанзивният полузащитник Андреа Замбо Ангиса, който реализира две попадения, а още едно добави Хвича Кварацхелия. За "Торо" пък Антонио Санабрия върна един гол.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

“Адзурите“ излязоха напред в резултата още в 6-ата минута, когато Кварацхелия комбинира с Марио Руй отляво, а португалецът отправи страхотно центриране към африканския халф, който с глава прониза „биковете“.

Едва 6 минути по-късно неаполитанците удвоиха своя аванс и отново герой бе камерунецът. С удар в близкия ъгъл той преодоля съпротивата на Ваня Милинкович-Савич.

Осем минути преди края на първата час и грузинската звезда на южняците – Хвича Кварацхелия, се нареди сред голмайсторите. Лявото крило получи топката около централната линия и напредна мощно на спринт, стигайки до наказателното поле, където с отмерен удар с левия крак направи преднината на своите класическа.

Антонио Санабрия върна едно попадение за момчетата на Иван Юрич в 44-ата минута, когато се възползва от разбъркване в полето на домакините и с хубав изстрел намери далечния ъгъл на пазената от Алекс Мерет врата.

През втората част Наполи намали сериозно темпото, а Спалети ротира една голяма част от състава, вкарвайки в игра Танги Ндомбеле, Ървинг Лосано, Джовани Симеоне, Елиф Елмас и Матиас Оливейра.

В крайна сметка тимът от Неапол взе ценните три точки у дома, с което остава на върха в Италия с 20 точки – три повече от Аталанта и Удинезе. Южняците са и единственият непобеден тим в Италия, заедно с бергамаските.

„Торо“ остава в средата, засега на 9-а позиция, с 10 пункта.