Наполи се върна на победния път с разгром 6:1 над Сасуоло като гост. Срещата беше от 21-ия кръг на Серия А и е първи успех за новия треньор на партенопеите Франческо Калцона.

С хеттрик за Наполи се отчете Виктор Осимен, два гола вкара Хвича Кварацхелия, а един добави Амир Рахмани.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Срещата започна добре за домакините, които поведоха в 17-ата минута чрез Урош Рачич. След това срещата премина под контрола на Наполи, които още до почивката вкараха три гола.

В 29-ата минута Рахмани възстанови равенството. Само две минути по-късно Осимен направи пълен обрат след асистенция на Матео Политано.

В 41-ата минута нигериецът вкара втория си гол в мача. Той плучи на границата на наказателното поле и вкара за 1:3.

Веднага след почивката Наполи сложи край на интригата. Осимен получи подаване от Кварацхелия и оформи своя хеттрик.

В 51-ата минута грузинецът вкара пети гол за южняците. Четвърт час преди изтичането на редовното време Кварацхелия оформи крайното 6:1 в полза на гостите. Той вкара страхотен гол от дъгата на наказателното поле и не остави шансове на Андреа Консили.

Наполи остава на 9-о място във временното класиране с 40 точки, като преди мача беше в серия от три двубоя без успех в Калчото. Сасуоло е 18-и с 20 точки.