Ювентус записа трудна, но важна победа с минималното 1:0 като гост на последния Верона в двубой от 14-ия кръг на италианската Серия А. Единственото и победно попадение реализира Мойс Кийн след час игра. Гостите завършиха срещата и с човек по-малко, след като Алекс Сандро пък беше изгонен с директен червен картон във втората минута от добавеното време на мача.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Срещата обаче ще се запомни и със спорните отсъждания на главия съдия Марк Ди Бело, който на два пъти не даде дузпа за домакините. В първата ситуация той дори не бе повикан да прегледа ситуацията с ВАР, а при втория случай първоначално отсъди наказателен удар, но след проверка със системата промени решението си. Като цяло срещата не предложи мното интересни голови ситуации, като показателни са и точните удари в срещата - 3:2 в полза на "биаконерите".

С този успех Ювентус, който е пети пореден за тима на Масимилиано Алегри в първенството, се изкачи временно до третата позиция с актив от 28 точки, но предстои да се изиграе мачът между Лацио и Монца, а при победа столичани ще изпреварят "старата госпожа". Верона пък допусна девета поредна загуба и остава твърдо на дъното с едва 5 точки. В последния кръг преди паузата заради Световното първенство в Катар торинци приемат именно Лацио, докато Верона домакинства на Специя и Петко Христов.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Срещата стартира с опит за натиск от домакините, които създадоха няколко опасни момента пред вратата на рожденика Матиа Перин. Още в третата минута Ибрахим Сулемана шутира силно от воле пред дъгата на наказателното поле, но топката профуча покрай лявата греда на гостите.

Верона продължи да бъде по-активният отбор и в 16-ата минута Кевин Лазаня отправи силен удар от дистанция, но Перин внимаваше и улови.

Минута след това тимът на Верона организира добра атака, при която Кевин Лазяна свали в наказателното поле към Милан Джурич, който обаче беше изпреварен в последния момент от Данило, който изчисти.

БГНЕС / BGNES
29 снимки

В 22-ата минута дойде и първият удар в мача за Ювентус. Отправи го Аркадиуш Милик извън наказателното поле, но право в ръцете на вратаря Лоренцо Монтипо. Постепенно "биаконерите" взеха превес във владението на топката и по-често започнаха да застрашават вратата на домакините.

Мартин Хонгла също пробва изстрел от дистанция за Верона в 35-ата минута, който бе точен, но без проблеми за Перин.

Три минути по-късно Николо Фаджоли предостави топката за Мануел Локатели пред наказателното поле, който шутира технично с десния крак, но Монтипо изби удара в левия си ъгъл в корнер.

До почивката домакините бяха по-активния тим, но попадение така и не падна. Секунди преди паузата Сулемана излезе сам срещу Перин и стреля в аут. В тази ситуация беше отсъдена засада, но от повторенията се видя, че последен с топката е играл Локатели, което означаваше, че евентуален гол вероятно щеше да бъде зачетен.

Три минути след началото на втората част капитанът на домакините Павел Давидович успя да е измъкне зад гърба на цялата защита на Юве при едно центриране, но малко не му достигна да засече топката. В 51-ата минута отново той имаше шанс да обстрелва вратата на Перин в наказателното поле, но от трудна позиция прати кълбото над вратата.

В 56-ата минута Хуан Куадрадо стреля доста неточно от фал на добра позиция пред наказателното поле.

След час игра Хонгла стреля от дистанция, но над вратата.

Секунди след това обаче Ювентус поведе в резултата. Милик задържа добре топката на центъра и даде чудесен пас за Адриен Рабио, който пък намери Мойс Кийн. Нападателят влезе между трима в наказателното поле и стреля, като се получи рикошет в крака на Давидович, а след това и вратарят Монтипо докосна топката, но не успя да я спре да влезе във вратата му – 0:1.

След попадението в игра за "биаконерите" се появиха Леандро Паредес, Фабио Мирети и Анхел Ди Мария, които замениха Мануел Локатели, Николо Фаджоли и голмайстора Мойс Кийн.

Домакините опитаха да вдигнат темпото, като стигнаха до няколко блокирани удара. При един от тях играчите на Верона имаха сериозни претенции за дузпа в тяхна полза, след като кълбото се отби от ръката на Данило, но главният съдия Марко Ди Бело дори не бе повикан да разгледа ситуацията сам със системата ВАР.

В 84-ата минута се стигна до нова дискусионна ситуация, при която Ди Бело първоначално отсъди наказателен удар за домакините, но след проверка със системата ВАР промени решението си. В ситуацията Симоне Верди и Бонучи посегнаха към топката, но не стана ясно кой пръв играе с нея. Реферът обаче взе решение да не отсъди нарушение и дузпа.

Във втората минута от добавеното време Ювентус остана с 10 души, след като Алекс Сандро беше изгонен с директен червен картон, който бе останал последен в защита и фаулира Симоне Верди точно пред наказателното поле. След последвалия пряк свободен удар потърпевшият стреля над вратата.

В последната пета минута от добавеното време на срещата именно Верди влезе опасно в наказателното поле и шутира към вратата, но в аут.

По този начин Ювентус изтръгна победата, а Верона допусна девета поредна загуба.

FT | ВЕРОНА – ЮВЕНТУС  0:1

0:1 Мойс Кийн 60'

Червен картон: Алекс Сандро (Ювентус) 90+2'