Отборът на Милан не успя да спечели визитата си на „Дачия Арена“, завършвайки 1:1 с Удинезе. „Бианконерите“ откриха в 17-ата минута чрез Бето, а Ибрахимович донесе точката за гранда от Милано в 92-ата. Това бе първа среща начело на „фриуланите“ за Габриеле Чофи, който наследи на поста уволнения преди дни Лука Готи. С това равенство, тимът на „росонерите“ предоставя чудесна възможност на градския съперник Интер, както и на Наполи да окупират върха.

В първите минути на срещата Деулофеу имаше шанс да излезе очи в очи срещу Менян, след грешка на Флоренци, но французинът внимаваше и бързо скъси разстоянието до бившият играч на Милан. Първата добра възможност за Милан дойде в 12-ата минута - тогава Ибрахимович бе изведен на хубава позиция, но изстрелът от воле на шведа мина прекалено високо. Минута по-късно Деулофеу навлезе от лявото крило и стреля опасно, но топката профуча встрани от вратата.

В 17-ата минута Бето излезе сам срещу Майк Менян, като зад него на поне 4-5 метра нямаше никой. Първият изстрел на нападателя бе отразен от френския страж, но при добавката, с лека доза шанс, 23-годишният португалец откри резултата в полза на домакините от Удине.

Три минути преди почивката дойде единствения сериозен шанс за "росонерите" през първата част. Браим Диас и Ибрахимович комбинираха добре, след което испанският полузащитник стреля с левия си крак от 7-8 метра, но не намери вратата на Силвестри. 60 секунди по-късно попадение на Тео Ернандес бе отменено, заради засада.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Втората част започна мудно, като първата по-сериозна възможност дойде чак в 58-ата минута. Браим Диас стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина далеч от вратата на "черно-белите". Десетина минути по-късно пред Ибрахимович се откри нелош шанс да реализира, но топката дойде леко назад за шведа, чийто удар бе неточен.

При една от редките атаки на Удинезе, Молина се включи добре от фланга и получи хубав пас от влезлият като резерва Съксес, но ударът на халфбека не бе достатъчно добре насочен.

Няколко минути преди края на срещата Жуниор Месиас имаше шанс да стреля от непосредствена близост, но невероятна намеса на Зеегелар предотврати сигурен гол във вратата на домакините от Удине.

Във втората минута на добавеното време, Кастийехо центрира и след кратко разбъркване Златан Ибрахимович се ориентира най-добре, след което с акробатично изпълнение възстанови равенството.

Минута след гола неспорстсменска проява на Айзък Съксес му докара червен картон, а на терена настана истински хаос между играчите на двата отбора.

Удинезе - Милан 1:0