Ювентус и Интер завършиха при резултат 1:1 в мач от 13-я кръг на Серия А. За домакините точен бе Душан Влахович, а минути след неговия гол Лаутаро Мартинес изравни резултата. Двубоят не предложи почти никакви чисти положения, като през втората част в мача имаше едва един удар. Логично двата отбора разделиха точките, а Интер запази първата си позиция, като е с актив от 32 точки, докато Ювентус остава на 2-о място с 30 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

В 16-а минута се откри първият по-добър шанс, след като Рабио завърши добър пробив, оставяйки топката на Киеза, а последният имаше пространство в наказателното поле, но кълбото премина малко встрани от лявата греда.

Десетина минути по-късно Душан Влахович демонстрира чудесна ориентация, овладявайки брилянтен пас и отправи удар от движение в долния десен ъгъл, а вратарят не успя да реагира - 1:0 за Ювентус.

В 33-а минута Лаутаро Мартинес показа за пореден път страхотното си хладнокръвие и класа в противниковото наказателно поле, като отправи чудесен удар от движение в долния ляв ъгъл, а резултатът бе изравнен - 1:1.

Второто полувреме не предложи почти никакви чисти ситуации. В 50-а минута Тюрам от Интер получи диагонално подаване, стрелна се в наказателното поле и шутира в левия ъгъл, но Шчесни беше добре позициониран и спасяването му беше безпроблемно.

Ударите бяха рядкост през втората част, като Интер бе по-активният отбор и владееше топката повече, като създаваше и по-опасните положения. В крайна сметка през втората част имаше само един удар, който бе дело на Тюрам в 50-а минута, а двата отбора сякаш бяха доволни от равния резултат.

Стартови състави:

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремер, Ругани, Камбиазо, Маккени, Кавилия, Рабио, Костич, Киеза, Влахович

Интер: Зомер, Дармиан, Де Фрай, Ачерби, Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро