Ювентус победи с 3:1 Лацио в среща от 4-ия кръг на Серия А. Страхотен мач изигра Душан Влахович, който вкара два гола (10, 67), разписа се и Федерико Киеза (26). Луис Алберто (64) отбеляза попадението за гостите с фантастичен удар.
"Бианконерите" влязоха по-добре в двубоя и логично поведоха още в 10-ата минута. Маккени овладя топката край тъчлинията и продължи към Локатели, който с перфектно подаване намери Душан Влахович около точката на дузпата. Сърбинът стреля от движение и прати топката зад гърба на Проведел - 1:0.

Четири минути след попадението вратарят на Лацио изби мощен удар на Костич под гредата, а секунди по-късно Влахович отблизо с глава не уцели вратата. Римските "орли" бяха близо до изравняване в 25-ата минута, но страховитият шут на Камада бе избит от Шчесни.

Подемът в играта на гостите обаче бе посечен с втори гол в 26-ата минута. Прекрасна многоходова комбинация бе завършена от Федерико Киеза с майсторски удар в близкия ъгъл - 2:0.

До края на първата част Лацио владееше повече топката, но рядко стигаше до голови възможности. Пред Матия Дзакани си откри най-добрия шанс, но Шчесни не позволи да бъде преодолян.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и само отличният рефлекс на Проведел спаси римляните от ново попадение. В рамките само на няколко секунди Рабио на два пъти затрудни стража на Лацио, който обаче се справи. В 55-ата минута гостите организираха добра атака, но опитът за завършващ удар на Фелипе Андерсон бе блокиран от Костич. Пак той малко след това отправи силун шут по земя, който мина покрай вратата на Ювенутс.

Добрата игра на Лацио даде резултат в 64-ата минута, когато Луис Алберто с превъзходно изпълнение матира Шчесни. Голяма вина за гола носи бранителят на домакините Бремер, който сбърка при изнасянето на топката.

Надеждите на римляните обаче бързо бяха попарени три минути по-късно. Маккени намери с чудесен диагонален пас Душан Влахович пред наказателното поле на съперника. Сърбинът овладя елегантно на гърди, а след това с майсторски шут прати топката в долния ляв ъгъл на Проведел - 3:1.

A post shared by Juventus (@juventus)

Гостите като че ли се примириха със загубата и тонусът в играта им спадна. В последната минута на редовното време можеха да получат и четвърти гол, но резервата Тимъти Уеа от два метра прати топката над вратата.

ЮВЕНТУС - ЛАЦИО 3:1