Автогол и две попадения на Алваро Мората донесоха победа на Ювентус с 3:1 срещу Сампдория в мач от 29-ия кръг на италианското първенство по футбол. Така отборът на Масимилиано Алегри записа трети пореден успех и вече е само на четири точки от лидера в генералното класиране Милан, който тази вечер посреща Емполи.

Юве поведе в 23-та минута с автогол на Мая Йошида, който отклони центриране в собствената си врата, а Мората се разписа за 2:0 единадесет минути по-късно от дузпа. Сампдория също получи наказателен удар в 74-та минута, но Войчех Счесни улови удара на Антонио Кандрева.

Самодория все пак намали в 84-та минута с попадение на Абделхамид Сабири, но Юве възстанови преднината си само четири по-късно. Мората се възползва от пас на Мануел Локатели и вкара с глава за крайното 3:1 в полза на гостите.

Поражението остави Сампдория на 16-о място със седем точки преднина срещу първия под чертата на изпадащите Венеция.