Милан загуби от Ювентус след изпълнение на дузпи в контрола, играна на стадион “Дайнити Хелт Спортс Парк” в Лос Анджелис. Редовното време завърши 2:2, а при ударите от бялата точка "бианконерите" показаха по-здрави нерви и спечелиха с 4:3.

Головете за "росонерите" отбелязаха Малик Тиау (24) и Оливие Жиру (39), докато за "старата госпожа" се разписаха Данило (33) и Даниеле Ругани (48).

Милан поведе в 23-ата минута с гол на Малик Тиау, а десет по-късно Данило изравни. В края на полувремето Оливие Жиру отново даде преднина на "росонерите", но торинци не се предадоха и малко след почивката върнаха паритета в мача чрез Даниеле Ругани..

В крайна сметка трябваше да се излъчи победител и се премина към дузпи, в които футболистите на Ювентус бяха по-хладнокръвни и спечелиха с 4:3, правейки само един пропуск от бялата точка.