Милан разби с 4:1 Каляри в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия и утре ще научи съперника си за следващата фаза на турнира. Лука Йович (29, 42) вкара два гола, разписаха се още Шака Траоре (50) и влезлият като резерва Рафаел Леао (90+1). Пауло Ази (88) отбеляза почетното попадение за гостите.

Срещата ще се запомни и с дебютния гол на Шака Траоре, който преди 10 дни навърши 19 години. Треньорът на "росонерите" Стефано Пиоли даде шанс на още трима играчи под 20 г. - Симич, Хименес и Ромеро.

Гостите влязоха по-добре в мача и още в 4-ата минута стигнаха до шанс да поведат. Центриране от корнер бе засечено с глава от Андреа Петаня, но Антонио Миранте показа отличен рефлекс и изби. "Росонерите" отговориха със страхотна контраатака четири минути по-късно, при който Ясин Адли разсече отбраната на съперника и изведе Лука Йович очи в очи с Радунович. Стражът на Каляри обаче не позволи да бъде бъде преодолян, спасявайки удара на сърбина по земя. На вратаря на домакините се наложи да се намесва отново в 17-ата минута, когато Лувумбо стреля от десетина метра, но право в него. Три минути след това Шака Траоре шутира встрани от вратата на Радунович.

Малко преди да измине първия половин час Лука Йович изведе Милан напред. Сърбинът бе намерен в наказателното поле от Тео Ернандес и след като се справи с Пантелис Хацидиакис, прати топката в мрежата на гостите - 1:0.

Три минути преди почивката Милан нанесе втори удар, а героите отново бяха същите. Тео Ернандес пресече едно подаване в собствената си половина и пробяга половин терен с топка в краката. Френският национал завърши пробива си с чудесен извеждащ пас към Лука Йович, който макар и от малък ъгъл, направи 2:0 с удар под плонжа на вратаря.

Само пет минути след началото на второто полувреме Милан поведе с 3:0. Този път се разписа 19-годишният Шака Траоре, за когото попадението бе дебютно за първия отбор. Котдиовоарецът бе най-настоятелен при едно разбъркване в наказателното поле и почти от легнало положения преодоля за трети път несигурния Радунович.

В 63-ата пред Андреа Петаня се откри добра възможност, но ударът му не намери целта. Малко след това Пиоли пусна в игра звездата на Милан - Рафаел Леао на мястото на Шака Траоре. На два пъти португалецът можеше да се разпише, но пропусна.

Гостите все пак успяха да стигнат до попадение в края на мача. Пауло Ази с помощта и на рикошет матира Миранте с удар извън наказателното поле в 88-ата минута за 3:1.

В първата минута на добавеното време Рафа Леао проби отляво, навлезе навътре в наказателното поле и с техничен удар прати топката в далечния ъгъл за крайното 4:1.

FT |  МИЛАН - КАЛЯРИ 4:1

1:0 Лука Йович (29)
2:0 Лука Йович (42)
3:0 Шака Траоре (50)
3:1 Пауло Ази (88)
4:1 Рафаел Леао (90+1)

Милан: 83. Миранте, 2. Калабрия, 82. Симич, 19. Ернандес, 74. Хименес, 7. Адли, 14. Райндерс, 21. Чуквуезе, 18. Ромеро, 70. Траоре, 15. Йович
Резерви: 16. Менян, 69. Нава, 95. Бартесаги, 85. Дзероли, 9. Жиру, 24. Кяер, 10. Леао, 8. Лофтъс-Чийк, 84. Нсиала Макенго, 11. Пулишич, 42. Флоренци
Треньор Стефано Пиоли

Каляри: 1. Радунович, 99. Ди Пардо, 23. Ветеска, 17. Хацидиакос, 37. Дентело Ази, 21. Янкто, 29. Макумбу, 14. Дейола, 5. Манкозу, 77. Лувумбо, 32. Петаня
Резерви: 18. Арести, 22. Суфет, 37. Пауло Ази, 10. Виола, 3. Голданига, 28. Дзапа, 24. Капрадоси, 19. Ористанио, 20. Перейро, 25. Сюлейман